O společnosti

Představení společnosti

Společnost JTEKT Automotive Czech Pardubice se specializuje na výrobu přesných mechanických dílů do převodovek a komponentů řízení do osobních automobilů.

V současné době jsou našimi hlavními zákazníky přední globální výrobci automobilů – společnost Toyota (včetně TPCA), a další světoví výrobci osobních automobilů.

Naším cílem je společnost neustále zlepšovat – a to prostřednictvím poskytování produktů a služeb, které jsou zákazníkem skutečně požadované. Produkty se snažíme zdokonalovat, zvyšujeme efektivitu práce a výrobních procesů, ale přitom nám zároveň záleží na životním prostředí, ve kterém žijeme, proto vyrábíme recyklovatelné výrobky.

Původ názvu společnosti

Název společnosti je sám o sobě nositelem naší politiky.Historie společnosti

Společnost JTEKT Automotive Czech Pardubice s. r. o. působí v České republice od roku 2006 jako nástupnický subjekt společnosti Toyoda Automotive Czech Republic s. r. o. Důvodem pro změnu názvu byla fúze hlavních japonských společností Toyoda Machine Works a Koyo Seiko, která znamenala vytvoření silné globální společnosti na trhu dodavatelů automobilového průmyslu.

Pro projekt výstavby výrobního závodu na zelené louce byla vybrána průmyslová zóna v Pardubicích. Nový výrobní závod byl dokončen na jaře 2004.

V první fázi se výroba soustředila na mechanické součásti do převodovek automobilů vyráběných v kolínské automobilce TPCA. První dodávka pro tohoto zákazníka opustila brány závodu v polovině měsíce ledna 2005. Od roku 2006 dodává společnost mechanické součásti do převodovek rovněž také pro další závody Toyoty v Evropě.

V roce 2008 jsme zahájili výrobu hliníkových dílů do systémů řízení automobilů, přičemž výroba těchto produktů se neustále rozšiřuje.

Politika jakosti

Politika jakosti je naší společností vnímána jako základní oblast firemní strategie. Záměrem vrcholového managementu naší společnosti je produkovat výrobky, které splňují nebo překračují požadavky našich zákazníků (na základě průběžného zlepšování kvality a výkonnosti systému řízení managementu jakosti).

Společnost má zavedený systém řízení jakosti dle ISO/TS 16949:2009.

Princip normy ISO/TS 16949 specifikuje požadavky na systém managementu kvality výrobců dílů pro automobilový průmysl. Základem normy jsou převážně požadavky ISO 9001 - v plném rozsahu doplněné zvláštními požadavky na systém managementu kvality pro výrobce dílů do automobilů. Je mnohem konkrétnější a její aplikace nevyžaduje speciální oborový výklad.

Přínos normy pro naši společnost je udržení vysoké úrovně výrobního procesu a tím také stabilizace poskytované služby našim zákazníkům – a to v co nejvyšší kvalitě. Dále také přináší možnost optimalizovat náklady a pomocí elektivně nastavených procesů navyšovat tržby, zisk, tržní podíl a tím zvyšovat spokojenost vlastníků společnosti.

Politika environmentu

Implementací normy ISO14001 společnost vyjadřuje svůj postoj k životnímu prostředí a cílenou snahu se aktivně podílet na ochraně životního prostředí, vytváření bezpečných a zdravých pracovních podmínek pro své zaměstnance a jejich trvalé zlepšování.

Těchto cílů dosahujeme použitím postupů a procesů respektujících environmentální, právní i etické zásady ve vztahu k zaměstnancům, zákazníkům a životnímu prostředí.

Vedení společnosti společně se všemi zaměstnanci se plně ztotožňuje s globální politikou koncernu JTEKT. Stanovením a naplňováním lokálních cílů se zavazují dodržovat ji ve všech jejích bodech.

PDF soubor: Politika EMS - PR PE-01 (Verze 1, platnost od 01.09.2006)

Politika bezpečnosti práce

Naše společnost se neustále vyvíjí - v souladu s dodržováním veškerých zásad v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci dle požadavků normy OHSAS 18001.

Aktivně vytváříme a zlepšujeme pracovní podmínky a bezpečnost zaměstnanců při práci. Systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci pokládáme za jeden z nejdůležitějších aspektů v rozvoji naší společnosti a proto je neodmyslitelnou součástí veškerých firemních procesů.

Vedení společnosti společně se všemi zaměstnanci usiluje o naplnění všech našich cílů a závazků normy OHSAS, která jde ruku v ruce s normami ISO 9000 a ISO 14000.

PDF soubor: Politika BOZP - PR PE-02 (Verze 1, platnost od 01.02.2009)

Naše zásady

Deset zásad, které by měl mít na paměti každý zaměstnanec společnosti JTEKT [PDF, 336 kB].

Prezentační video JTEKT Automotive Czech Pardubice

Mimořádný bonus 2018

Mimořádný bonus 2018

4.6.2018

Opět jsme rozdali mezi své zaměstnance JTEKT Automotive Czech Pardubice bonus 10 000,- Kč za jejich skvělou práci.

Den otevřených dveří 2018

Den otevřených dveří 2018

19.5.2018

Zveme vás všechny na Den otevřených dveří v JTEKT, který se bude konat 25. 5. 2018 od 10:00 hodin.

JTEKT na Majálesu Pardubice 2018

JTEKT na Majálesu Pardubice 2018

19.5.2018

JTEKT Girls vyrazily na letošní pardubický Majáles, aby zde představily naší společnost.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice zde. Kariéra

Žádost pro uchazeče